İçindekiler

İnstagram Hesabım Çalındı Nereye Şikayet Edebilirim? Pektasmedya olarak anında çözüm otağı sunuyoruz. Hızlı, güvenilir bir şekilde hesabınızı geri kurtarıyoruz. İnstagram ile ilgili sorunlarınız olarak bizlerle her an iletişime geçebilirsiniz. Pektaş Medya olarak bu alanda sizlere her zaman yardımcı olmak için hazır çalışanlarımız vardır. Bu ve benzeri tüm şikayet ve sorunlarda sizlere üstün kaliteli hizmetler sunmaktayız.

İnstagram Hesabımı Kurtarmak

İnstagram hesabım çalındı şikayeti ile alakalı olarak bizlere ulaşan kişiler ile farklı yöntemler ile ilerliyor. Farklı adımlar kullanarak çözüm odaklı adımlar oluşturuyoruz. Sizlere sunmuş olduğumuz bu alternatifler ile beklediğimiz çözümlere ilerliyoruz. Bu ilerlemelerde çözüme ulaşmak inanın o kadar da zor değil.

İnstagram hesabı geri alma imkanını sizlere sunan firmamızı tercih etmek sizlerin seçimi olacaktır. Bilmeniz gerek tek şey bu hesapları almak için ilerlemek istediğiniz yolda ne kadar doğru kakarlar aldığınızdır. Bu husus gerçek bir önem içermektedir.

instagram hesap çalınması durumunda bir çözüme ulaşmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelik ile bu aşamada tercih ettiğiniz yollardan emin olmanız gerekmektedir. İlerleyen aşamalarda yapacağınız tek yanlış hesabınıza tekrar ulaşamamanız anlamını taşır.

İnstagram hesabı geri alma sandığınız kadar kolay olmayabilir. Bu alanda belli bir tecrübe gerekmektedir. Bunun yanı sıra müdahale de bulunacağınız noktaları tespit etmek de oldukça önem taşır. Firmamız farkındadır ki sizler bu hesaplara tekrar ulaşmak istorsunuz.

Instagram hackleme salgınının ortasında olabiliriz.

Son aylarda, büyük ve küçük Instagram hesapları işleten kullanıcılar, çok az başvuru seçeneğiyle hesaplarına erişimlerinin kısıtlandığını fark etti.

Hesabınızın ele geçirildiğinden endişeleniyorsanız “Instagram’a Erişiminiz Engellenirse Bunu Yapın” bölümüne geçip talimatları takip etmek isteyebilirsiniz. Hızlı hareket ederseniz sorunu oldukça kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Aksi halde işler çok çetrefilli hale gelebilir.

Afua Ayisi, New York City’deki küçük işletmesi için işlettiği Instagram hesabının kontrolünü kaybettikten sonra bunu öğrendi. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce Ayisi, iş bağlantılarından biri gibi davranan bir suçlunun Instagram mesajındaki bağlantıya tıkladı. Bu onu Instagram’ın giriş sayfasının tam bir kopyasına götürdü ve Ayisi kimlik bilgilerini yazdı. Bu büyük bir hataydı.

 “Her şeyin 3 dakikadan kısa sürede bittiğini söyleyebilirim” diyor. Oturumu hemen kapatıldı ve hesabın e-posta adresi ile şifresi değiştirildi. Dolandırıcı çok geçmeden müşterileriyle iletişime geçerek insanları bir Bitcoin planına yönlendirmeye çalıştı.

Sorun, birçok yüksek profilli Instagram kullanıcısını da etkiledi. Bir suçlunun, Nisan ayı sonlarında NFT’lerin (değişmez tokenlar, yatırım olarak alınıp satılabilen dijital dosyalar) önde gelen kolektiflerinden Bored Ape Yacht Club’ın Instagram hesabını ele geçirdiği bildirildi. Raporlar, bilgisayar korsanının hesabın takipçilerini kimlik avı saldırısıyla kandırarak 3 milyon dolarlık NFT çalabildiğini söylüyor. Daha sonra, ağaç işleme becerileriyle viral hale gelen ve savaştan etkilenen Ukraynalı çocuklar için para toplayan 12 yaşındaki Gabriel Clark’ın hesabının “Rus hackerlar” tarafından ele geçirildiği iddia edildi. baba.

Hesabınız kaybolduğunda genellikle bu konuda yapabileceğiniz çok az şey vardır.

Güvenlik firması “İnsanlar hesaplarına erişimi kaybettiğinde Instagram’ın işbirlikçi davranmadığı ve birçok kişinin kendilerine bağlı ticari gelire sahip olduğu konusunda duyarsız olduğu biliniyor” diyor.

Ayisi, bir hafta boyunca yarım düzine kez başarısız olan kafa karıştırıcı kurtarma araçları setinden geçti. Ayisi’nin durumuyla ilgili soru sormak için Instagram ile iletişime geçmemizden kısa bir süre sonra araçlardan biri çalışmaya başladı; ancak bir sözcü, zamanlamanın sadece bir tesadüf olduğunu söyledi.

Sözcü, “Kötü aktörlerin hesaplara erişmeden önce onları durdurmaya yönelik karmaşık önlemlerin yanı sıra insanların hesaplarını kurtarmalarına yardımcı olacak önlemlerimiz var” dedi. Burada daha fazlasını yapabileceğimizi biliyoruz ve kötü aktörleri zarar vermeden önce durdurmak ve topluluğumuzu güvende tutmak için her iki alanda da çok çalışıyoruz.” Instagram şu anda, bir hesap saldırıya uğradığında kullanıcının arkadaşlarının kimliklerini doğrulamalarına yardımcı olmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Instagram’ın ele geçirilmesinin ardından hesabı kurtarmak için çok kısa bir süreniz olabilir. Aşağıda, deneyebileceğiniz sırayla izleyebileceğiniz tüm adımları bulacaksınız. Ayrıca hesabınızı kurtarmak için ne yapmaktan kaçınmanız gerektiği ve başlangıçta kendinizi nasıl koruyacağınız konusunda da tavsiyelerimiz var.

Önce Bunu Deneyin

Aniden çıkış yapmak, tanımadığınız bir etkinlik veya şirketten birinin şifreyi değiştirdiğini bildiren bir e-posta almak gibi Instagram hesabınızın ele geçirildiğine dair çok sayıda gösterge vardır. Ayrıca bir kimlik avı saldırısında oturum açma bilgilerinizi verdiğinizden de endişelenebilirsiniz. Bu durumlardan herhangi birinde hemen bu adımları izleyin. 

Hesabınıza hâlâ erişiminiz varsa Instagram’ın Giriş Etkinliği sayfasına gidin. Bu bağlantıyı takip edin veya uygulamanın sağ alt kısmındaki profil fotoğrafınıza dokunun. Menü > Ayarlar > Güvenlik > Giriş Etkinliği’ni açın. 

Bu sayfa, hesabınıza giriş yapılan her konumu ve cihazı gösterecektir. Tanımadığınız bir şey görürseniz, ona dokunun ve oturumu kapat’a basın. Bu, içeri giren herkesi harekete geçirecektir.

Daha sonra şifrenizi değiştirin. Burayı tıklayın veya Ayarlar > Güvenlik > Şifre’ye gidin. Talimatları takip edin.

Zaman çok önemlidir. SpyCloud güvenlik firmasında kıdemli tehdit araştırmacısı Dustin Warren, saldırganların erişim sağladıktan sonra oturum açma bilgilerinizi değiştirmek için otomatik bilgisayar programları kullanabileceğini söylüyor. Sorununuzun daha da kötüleşmesi dakikalar değil, birkaç saniye alabilir.

Daha sonra Instagram hesabınızı kaydetmek için kullandığınız e-posta hesabına gidin. Bilgisayar korsanları, hesabınıza tekrar girememeniz için hesabınızla ilişkili e-posta adresini değiştirecek. E-posta adresinizin değiştirildiğini bildiren bir e-posta arayın. E-posta, güvenlik@mail.instagram.com adresinden gelmelidir . (Adresin tam olarak bu olduğundan emin olmak için yazımı kontrol edin.) Instagram’ın ayarlarını açmak için bu mesajdaki “Bu değişikliği geri al” bağlantısını tıklayarak hasarı geri alabilirsiniz.

 

Kategori