İçindekiler

Instagram Reklam Hesabım Kapatıldı, Ne Yapmalıyım? Ülkemizde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da reklam vermek daha büyük kitlelere ulaşmak demektir. Bu platform üzerinden satış yapan her kullanıcı bazı dönemlerde reklam hesabıyla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşmaktadır. Instagram reklam hesabım kapatıldı şeklinde araştırma yapmadan önce doğru reklam politikasının uygulanması gerektiği bilinmelidir. Yine bu süreçte Instagram reklamlarıyla ilgili ciddi sorunlar yaşayan kullanıcılar aynı durumla farklı platformlarda da karşılaşmaktadır. Yazımızın devamında bu sorunun nasıl giderileceğine dair daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

WHATSAPP İLETİŞİM: 0541 379 39 68

Instagram Reklamları Ne İşe Yarar?

Instagram, sosyal medyada satış yapan veya takipçi kasmak isteyen herkes için önemli bir platformdur. Reklam yayınlamadan önce birçok kritere sahip olması gereken hesapların aynı zamanda basit araçlardan faydalanması yeterlidir. Çünkü Instagram’da reklam vermek kolay gibi görünebilir ancak doğru analiz ve uygulama sayesinde başarılı sonuçlar alınabilir.

Instagram reklamlarının en önemli özelliği, reklam verenin detaylara anında erişebilmesidir. Ayrıca hedef kitleye ulaşmak adına son derece pratik araçların kullanıldığı bu platformda reklam yöneticisini kullanarak kolayca aksiyon alabilirsiniz. Instagram’ın bir diğer özelliği, gönderileri kısa sürede reklama dönüştürebilmesidir. Fakat bu işlemi yaparken kullanıcıların reklam politikalarına uyup uymadığı kontrol edilir. Çoğu zaman Instagram reklam hesabım kapatıldı şeklinde araştırma yapanlar aslında reklam politikalarına uygunsuz hareket ettiği için veya bunun bilincinde olmadığı için sorun yaşamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle Instagram’da reklam hazırlamak kolaydır ve gelişmiş araçlar sayesinde anında yayınlanabilir.

Instagram’da Reklam Hesaplarının Kapatılma Nedenleri

Instagram reklam hesabım kapatıldı diyenler için şu sebepler sıralanacaktır;

  • Reklam içeriğinde dil bilgisi hataları
  • Reklam içeriğinde noktalama hataları
  • İllegal reklamlar
  • Küfürlü reklam ve içerikler
  • Bireyleri aldatıcı reklam içerikleri
  • Reklamların cinsellikle ilgili olması

Sıralanan bu nedenler, Instagram’ın reklam politikasına aykırıdır. Yani yayınlayacağınız reklamın maddi karşılığı ne olursa olsun, bu kurallara uyum sağlamayan her kullanıcının reklam hesabı kapatılmaktadır. Aslında reklam hesaplarının kapatılma nedenleri bunlarla sınırlı değildir, Reklamda yer alan ürünün kullanım risklerini paylaşmamak, ürünler hakkında çok daha farklı bilgiler vermek ve tedavisi mümkün olmayan hastalıklar için tedavi yöntemlerinin paylaşılması da reklam hesaplarının kapatılmasına sebep olmaktadır.

Instagram reklamlarında içeriklerinizin vermek istediğiniz mesajla uyumlu olması gerekmektedir. Son olarak yönlendirme sayfalarının çalışıyor olması zorunludur. Yani reklama tıklayan bir kullanıcı hatalı, yanlış veya çalışmayan bir sayfaya yönlendirildiği zaman reklam hesabı kapatılacaktır.

Instagram’da Ne Tür Reklamlar Verilebilir?

Instagram reklam hesabım kapatıldı şeklinde sorun yaşamamak için bu platformda hangi tür reklamların verildiğinin bilinmesi gerekir. Öncelikle Instagram’da uygulama indirme, etkileşim, video görüntülemeli reklamlar, geri dönüşüm, trafik, marka tanınırlığı ve potansiyel müşteri edinme reklamları verilmektedir. Söz konusu reklamların cinsel içerikte olmaması ve cinselliği çağrıştırmaması da çok önemlidir. Reklam hesaplarının bu tür içeriklerle donatılması ne yazık ki tamamen reklam kapatmaya kadar gidebilir. Bu durumda hedef kitlesine ulaşamayan hesaplar aynı zamanda popülerliğini de kaybetmiş olacaktır.

Artık Instagram reklam hesabım kapatıldı veya buna benzer durumlarla karşılaşanlar doğrudan @is.pektas Instagram adresiyle iletişime geçebilir. Profesyonel bir bakış açısıyla Instagram reklam sorunlarına karşı aksiyon alırken aynı zamanda yeni bir reklam sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri de paylaşmaya deva ediyoruz. Sadece Instagram’da değil Facebook’ta da karşılaşabileceğiniz reklam kapatma veya reklam kısıtlama gibi sorunlar için de hem Instagram hem de Whatsapp hattı üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Reklam politikaları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler de mutlaka irtibat kurmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir