İçindekiler

İnstagram Tanıtım Veremiyorum sorusuna son zamanlarda çok mesaj almaktayız. İnstagram son zamanlarda tanıtım konusunda baya hassas davranmaya başladı. Yapacağınız tanıtımlar son derece önemli, kural ilke ve ihlalere uygun olmak zorunda yoksa tanıtımlar reddedildi hatasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

Instagram Tanıtım Verme Sorunu

Instagramda neden tanıtım veremiyorum? İnstagram da tanıtım verememe arasında reklam hesabınızın kısıtlı ve kapalı olmasıdır. Bunun için facebook da hesaplar kalitesinden kontrol sağlayabilirsiniz. Kısıtlanan reklam hesabı için değerlendirme talebinde bulanabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanlarımızdan Destek Almak İçin

Whatsapp: 0 (541) 379 39 68

Instagramda tanıtımlar neden kısıtlanır? İnstagram da tanıtımlar kısıtlanmısının en başında reklam ilke ve ihlalere uymamak gelir. Reklam ilke ve ihlalere uydugunuz takdirde görselleriniz kaliteli olduğu takdirde reklamlarınız onaylanacak ve reklamlar tanıtımlarda sorun yaşamayacaksınız.Instagram Tanıtım reddedildi Instagram tanıtım durdurma Instagram reklam hesabı kapatıldı Instagramtanıtımyapma Instagramtanıtım durdurma ücret Instagram reklam Verme Instagram tanıtım ödeme almıyor

Instagram tanıtım veremiyorum sorunu platformda gönderileri öne çıkarmada sorun yaşayanlar için çözülmesi gereken bir sorun olarak dikkat çekmektedir. Platformdaki reklamların yani tanıtımların yayınlanmaması için belirli sebepler bulunuyor.

Instagram Tanıtım Veremiyorum

Instagram tanıtım veremiyorum ifadesi platformda reklam vermek isteyenlerin sık karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Özellikle platformda ürün veya hizmetlere dönük olarak tanıtımların yer alması satışlar üzerinde etkili olduğundan kişisel veya marka hesaplara önemli getiriler sunuyor. Bu kapsamda sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Marka tanınırlığını yükseltir ve satışları arttırır.
 • Reklam maliyetlerini düşürür.
 • Hedefler kapsamında bütçeye uygun olacak reklamların doğru hedef kitleye ulaşmasında etkilidir.
 • Web sitesinin mobil üzerinden kullanımını artırır ve böylece satışlarda artış meydana getirir.
 • Ürün veya hizmetlerin tanıtımı en iyi şekilde sağlanır.
 • Markanın dikkat çekiciliği ve kurumsal kimliği üzerine etkide bulunur.
 • Yeniden pazarlama yöntemi ile birlikte eski ziyaretçilere tekrar ulaşmak olanaklı olur.
 • Güncel olan kampanya ve fırsatlardan yararlanmak daha kolay hale gelir.
 • Müşteri sayısının artmasını sağlayarak işletmenin önemli oranlarda güçlenmesini mümkün kılar.
 • Hassas hedefleme seçenekleri ile hedeflenmiş olan kullanıcılara ulaşmak olanaklı hale gelir.
 • Özellikle şehir, bölge veya ülke gibi konumlar ile hedef belirleme yapılır.
 • Yaş, dil ve cinsiyet gibi kriterler kapsamında hedef kitlenin analizi doğru olarak yapılmaktadır.
 • Reklam kampanyalarına başlama süresi açısından esneklik sağlar ve tanıtım için en doğru zamanı seçmeyi kullanıcıya bırakır.

Instagram Reklam Veremiyorum

Instagram reklam veremiyorum sorunun farklı nedenleri olabilmektedir. Instagram’da gönderileri sponsorlu olarak öne çıkarmak, başka bir deyişle tanıtım yayınlamak için öncelikle kişisel profilin profesyonel hesaba dönüştürülmesi gerekmektedir.

Kişisel profili profesyonel hesaba dönüştürmek için şu adımları takip ediniz;

 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Profilinize gidin ve sağ üst köşede yer alan üç çizgi sembolünü seçin.
 • Buradan ayarlar kısmını seçin.
 • Hesap kısmına dokunun.
 • Profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğine dokunun.
 • Çıkan ekranlardan sırasıyla Devam ve Bitti’yi seçin.
 • Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra bilgileri onaylamak için Tamam butonunu seçin.
 • Hesap artık İşletme hesabı olarak kullanılacağı için Ayarlar kısmından açılan İşletme seçeneğini seçin.
 • Buradan İleri dedikten sonra iletişim detaylarını eksiksiz olarak ekleyerek İleri butonunu tekrar seçin.
 • Talep halinde işletme hesabının işletme ile ilgili olan Facebook sayfasına bağlantısı mümkün olacaktır. Temelde bu adım isteğe bağlıdır ve Facebook uygulama ailesi kapsamında işletmelere sunulmuş tüm özelliklerin kullanılmasını da kolay hale getirecektir. Şimdilik işletme hesabına sadece bir tane Facebook Sayfası bağlantısı yapılmaktadır.
 • Profile sonrasında dönüş yaparak sağ üst köşede bulunan X işaretini seçin.

Instagram Reklam Sorunu

İnstagram reklam sorunu İşletme hesabı ile Instagram’da hangi kullanıcıların işletmeniz ile etkileşim kurmuş olduğunu anlamanız için çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda performansın takip edilmesi, profesyonel araçların kullanılması ve bu araçların tam olarak keşfedilmesi için Instagram tarafından sayfadan sunulan eğitici bilgiler de yararlı olacaktır.

Instagram Tanıtım Sorunu

Bu adım sonrasında yani işletme hesabını seçtikten sonra tanıtım vermek kolay hale gelecektir. Ancak yine de Instagram tanıtım veremiyorum durumu ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durumda sayfa yöneticisi olmadığınızı da kontrol etmeniz gerekir. Bir profesyonel hesaba sahipseniz ve sorunlar devam ediyorsa bu durumda Instagram hesabına bağlı olan Facebook sayfasının yöneticisi olamayabilirsiniz. Söz konusu sorunu çözebilmek için sayfanın yöneticisi olarak işlem yapmanız gerekir.

Tanıtım verememe sorunlarının yaşanması için bir diğer önemli etmen de reklam kurallarının ihlal edilmesidir. Platformda tanıtım yayınlamak için belirlenmiş olan kurallara uyum göstermek gerekmektedir. Eğer platformda belirlenmiş olan kuralları tanıtım metni ihlal ediyorsa bu durumda tanıtım yayınlanmayacaktır. Reklam kuralları her gönderiye göre değişmekle birlikte genel olarak teknik ve içerik kurallarından oluşmaktadır.

Din, dil, ırk ayrımı yapan, belirli bir kitleyi öne çıkaran, aldatıcı ifadelere yer veren, yazı oranının görsel kısmından fazla olduğu türünden reklamlar geri çevrilmektedir. Bunun için reklam ihlali yaşamamak için kuralların kapsamlı bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. İlkeler bazı durumlarda yanlışlıkla da çiğnenmiş olabilir. Bunun için de Instagram ile iletişime geçerek reklamın yanlışlıkla geri çevrilmiş olabileceğine dair etkileşim kurulabilir.

Reklam ve tanıtım sorunları tek bir nedenden ötürü değil birden fazla etmenden dolayı yaşandığından bu türden durumları gidermek adına bizimle iletişime geçebilir ve Instagram tanıtım veremiyorum sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı Çözümü

Instagram Reklamları Neden Reddedilir?

Instagram Tanıtım Veremiyorum

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir