İçindekiler

İnstagramda Önerilen Gönderileri Görmek İstemiyorum, 2022 instagram da önerilen gönderilen tamamen nasıl kapatılır?  İnstagram feed’iniz, ilgi alanlarınız ve arkadaşlarınızın etkinliklerinden haberdar olabilmeniz için takip ettiğiniz hesaplardan en son içerikleri görüntülemekle ilgiliydi, ancak bu son bir güncellemeyle değişti. Artık Instagram beslemeniz çok sayıda önerilen gönderiden oluşurken, takipçilerinizden gelen içerik sinir bozucu bir şekilde seyrek görünüyor. Neyse ki Instagram, feed’inizde nelerin göründüğü konusunda hala bir kontrol düzeyi sunuyor. Bu eğitici, Instagram’da önerilen yayınların nasıl kapatılacağını gösterir.

İnstagram, Feed’inizde Nelerin Görüntüleneceğine Nasıl Karar Verir?

İnstagram, feed’inize yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Halihazırda ilgilendiğiniz içeriği (hesabı takip ederek) göstermek yerine, odağı keşfetmeye kaydırdı. Bunu akılda tutarak, instagram şimdi beslemenizi resim veya Makara olabilen sayısız önerilen gönderiyle dolduruyor.

Neye dayandıklarını merak ediyor olabilirsiniz. Şirketin kendisinin de açıkladığı gibi, özet akışınızda görünen önerilen gönderiler için çeşitli kriterler vardır:

  • Etkinliğiniz : Instagram , takip ettiğiniz hesaplar ve beğendiğiniz, kaydettiğiniz veya yorum yaptığınız gönderiler dahil olmak üzere uygulamadaki etkinliğinize bakar.
  • Bağlantılarınız : Belirli hesaplarla ve benzer hesaplarla bağlantı geçmişiniz de dikkate alınır.
  • Gönderi popülerliği : Instagram, takip ettiğiniz kategorilerden popüler gönderiler önerme eğilimindedir ve ayrıca başkalarının bu gönderiyle nasıl etkileşimde bulunduğuna da bakar.

Hesap popülerliği : Son birkaç hafta içinde belirli bir hesapla kaç kişinin etkileşime girdiği de “önerilen” denklemin bir parçasıdır.

İnstagram’da Önerilen Gönderiler Nasıl Kapatılır?

Ne yazık ki, İnstagram’da “önerilen gönderiler” için onları istediğiniz zaman açıp kapatabilmenizi sağlayacak bir devre dışı bırakma düğmesi yoktur.

 

 

Kategori