İçindekiler

Reklam hesabı neden kapatılır? Reklam hesabım kapatıldı ne yapmalıyım? Facebook reklam hesap kısıtlama nasıl kaldırılır? Instagram tanıtım kısıtlaması nasıl kalkar? Bu yazımızda bunu anlatacağız.

İnstagram reklam hesabı kapatıldı Nasıl Açılır sorusuna yanıt verirken,  Facebook reklam hesabı kapatıldı çözümünü sunacagız. Instagram reklam hesabı değiştirme ayrıntılarını belirteceğiz. Reklam hesabım kapatıldı neden kaynaklanır? Bunu da ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Erişimi kısıtlanan reklam hesabınızın durumunu yeniden değerlendirmek için nasıl bir talepte bulunabileceğiniz konusunda profesyonel bir rehber hazırladık. Eğer işletmeniz için önemli olan Instagram reklam faaliyetleri Facebook Reklam Hesabı üzerinden kısıtlanmışsa, bu sorunla başa çıkmak için atılacak adımları ele alıyoruz.

 Instagram Reklam Hesabı Sorunu Çözümü 2024

 Instagram Reklam Hesabı Sorunu Çözümü 2024 yılı itibariyle sizlere yeni çözümler önerdik. Reklam hesapları farklı sosyal medya platformlarında kullanılan hizmetler arasındadır. Bu süreçte instagram reklam hesabım kapatıldı veya reklam hesabım donduruldu gibi şikayetler sık sık farklı alanlarda sorunu yaşayan kişiler tarafından paylaşılmaktadır. Bu yazımızda sizlere bilgi vermek istedik, yapamayan arkadaşlar whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir.

Instagram reklam hesabınızın kapatılması durumunda bir itiraz yapma hakkınız da bulunmaktadır. Bunun için, hesabınızın kapatılmasına neden olan sebepleri detaylı bir şekilde açıklayan bir itiraz dilekçesi hazırlayabilir ve Instagram destek ekibine iletebilirsiniz. Eğer reklam hesabının yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, Instagram’a itiraz etmek için bir talep oluşturabilirsiniz. Hesabın kapatılma sebebini açıklamalı ve hesabın tekrar açılmasını talep etmelisiniz.

İnstagram Reklam Hesabının Kapatılması

En çok da Instagram’daki reklam hesaplarının kapatılmasıyla ilgili araştırma yapan kullanıcılar farklı bilgilere ulaşabiliyor. Bu durum sadece Instagram’da değil Facebook’ta da yaşanan ve ciddi anlamda mağduriyetlere neden olan bir süreçtir. Karşılaştığınız bu sorunun kesin çözümü için bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlarımızdan ücretli destek almak isterseniz:

WHATSAPP HATTI : 0(541) 379 39 68

Sosyal Medya Reklamları Ne İşe Yarar?

Reklamlar, performans değerlendirmesi açısından günümüzdeki en önemli araçlardan biridir. Özellikle de Instagram gibi büyük bir platformda reklam yayınlayanlar çok farklı avantajlara sahip olabiliyor. İlk olarak bu platformda istatistikler tüm detaylarıyla analiz edilebilirken kullanıcıların hedeflerine ulaşması için esnek ve basit araçlar kullanılıyor.

Örneğin ‘tanıtımını yap’ sayesinde gönderileri çok hızlı bir şekilde reklama dönüştürebilir ve bu reklamları çok sayıda platformda yayınlayabilirsiniz. Ancak bu yayınlama için de reklam yöneticisini kullanmanız gerekir.

Mevcut bir gönderiyi anında reklama dönüştürebilen Instagram’da kullanıcları ne şekilde yönlendireceğinize de karar verebilirsiniz. Yani hangi kullanıcıların reklamları görebileceğine ve yapacağınız harcama tutarına karar vermeniz yeterli olacaktır.

Instagram reklamlarının en önemli özelliği başta Facebook olmak üzere diğer platformlarda da reklam hazırlamaya yönelik çok gelişmiş araçlar sunmasıdır. Ancak günümüzde reklam hesabım kapatıldı şeklinde sorun yaşayan ve araştırma yapan kullanıcı sayısı da artmaya devam etmektedir.

Instagram Reklam Hesabı Neden Kapatılır?

Sosyal medya platformlarında yayınlayacağınız reklamların kapatılmasının birden fazla nedeni vardır. Bu faktörler Facebook reklamları için de geçerlidir.

Instagram reklam politikalarına uymadığınız için hesabınız kapatılmış olabilir. Bu politikalara uymamanın çeşitli nedenleri olabilir, örneğin sahte takipçi veya beğeni satın almak, yanıltıcı veya spam içerikler paylaşmak veya Instagram’ın reklam politikalarını ihlal eden ürünleri veya hizmetleri tanıtmak, instagram reklam hesabınızın kapatılmasına neden olur.

İnstagram Reklam Hesabı Kapatılma Nedenleri

Maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Kişisel bilgilerin ele geçirilmesi amacıyla reklam hazırlamak
 • Reklam kural ihlalleri
 • Reklamlarda cinselliği çağrıştıran aktiviteler kullanmak
 • Kişileri aldatıcı reklamlar yayınlamak
 • Noktalama ve dil bilgisi hataları
 • Küfürlü reklam içerikleri şeklindedir,

Bunlara ek olarak bir ürün hakkında çok farklı bilgiler vaat etmek ve ürünün risklerini açıklamamak da reklam hesabım kapatıldı şikayetlerini beraberinde getirmektedir. Öte yandan reklamlarda tedavi edilemeyen hastalıklar için tedavi vaat edilmesi ya da kronik hastalıklar için aynı vaatlerde bulunulması da reklam hesaplarının kapatılmasına neden olacaktır.

Facebook veya Instagram reklam hesaplarında yayınlanan içeriklerin, verilen mesaja uygun olması şarttır. Ayrıca yönlendirmelerin çalışıyor olması da önemlidir.

Yani kişilerin yapım aşamasındaki bir sayfaya veya siteye yönlendirmemesi gerekiyor. Sıralanan bu faktörler, reklam hesaplarının kapatılmasına neden olacaktır. En önemlisi de reklamlarda cinsel içerikler kullanılmamalıdır. İnsanlara cinsellik çağrıştıran herhangi bir resim veya pozisyonlar ile beraber kışkırtıcı herhangi bir resim bulunmamalıdır.

instagram reklam hesabı kapatıldı

instagram reklam hesabı kapatıldı

Instagram’da Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam hesabım kapatıldı gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyenlerin dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunuyor. İlk olarak doğru reklam modeli seçilmelidir. Instagram’da yayınlayacağınız reklam modellerine baktığımızda;

 • Geri dönüşüm
 • Video görüntülemeli reklamlar
 • Trafik
 • Erişim
 • Markanın bilinirliği
 • Uygulama indirme
 • Lead Generation (Potansiyel müşteri edinme)
 • Etkileşim şeklinde sıralanmaktadır.

Sosyal medyada karşılaşacağınız reklam hesabı kapanma ve benzeri sorunlar için vakit kaybetmeden Instagram adresimize ulaşabilirsiniz. Sunulan hizmetler sayesinde reklam hesabım kapatıldı sorunu giderilirken bundan sonraki süreçlerde daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde reklam vermeye başlayabilirsiniz.

Gerek Facebook gerekse Instagram’da karşılaşılan bu problemler için profesyonel hizmet almak isteyenler @is.pektas Instagram adresinden yaşadıkları sorunla beraber iletişim kurabilir. Reklamların kapatıldığı sosyal platformlarla ilgili tüm güncelleme ve yenilikleri takip ederken asıl amacımız bu sorunları kısa sürede ortadan kaldırmaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı Çözümü

Instagram Reklamları Neden Reddedilir?

Instagram Tanıtım Veremiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir