İnstagram Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?

İnstagram Hesabım Askıya Alındı Nasıl Düzeltebilirim?kod gelmiyor ne yapmalım? 24 saat içinde askıya alınan hesab geri açılır mı? 24 saat beklemek mi? itiraz yazısı nasıl oluşturulur? Instagram algoritması, telif hakkı, küfür, yinelenen içerik, olağandışı aktivite, diğer kullanıcıları DM yoluyla rahatsız edip onları takip edebilir veya aşırı takip anomalisini filtreleyebilir. Hesaplar bu sebeplerden biri veya birkaçı nedeniyle askıya alınabilir.

Instagram Hesabı Askıya Alınması

Askıya alınan Instagram hesabı nasıl geri alınır? Askıya alınan instagram hesap geri açılır mı?  Bu tür yanlış askıya alma durumlarında Instagram, kullanıcıların hesaplarını kurtarmak için formu doldurmalarını önerir.

Kullanıcılar, Instagram hesaplarının yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorlarsa, formdaki ad ve soyad, e-posta adresi, Instagram kullanıcı adı, cep telefonu numarası, fesih nedeni gibi bilgileri doldurarak itirazda bulunabilirler. Formu dolduran kişi ile İlgili formu doldurduktan sonra Instagram itiraz talebini inceleyecek ve değerlendirme sonucunda Instagram algoritması ‘nın yanlışlıkla hesabınızı kapattığı kanıtlanırsa hesabınız yeniden etkinleştirilecektir. Ancak bu inceleme süreci, taleplerin yoğunluğuna göre birkaç gün veya 1 ay  sürebilmektedir. İnstagram hesabınızın askıya alınmasından sonra 24 saat bekleyebilir ve aşağıya bıraktığımız linkten itiraz yazısı oluşturarak instagram hesabınızın neden askıya alındığını belirterek bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

İnstagram Askıya alınma ile ilgili İtiraz Formu : https://help.instagram.com/contact/606967319425038 

Kategori