İnstagram Hesap Kurtarma

İçindekiler

İnstagram hesap kurtarma nasıl yapılır? çalınan instagram hesabını nasıl geri alabilirim? kesin çözümle instagram hesabınızı kurtarın. İnstagramın gelişmesiyle artık çalınmış çok  kolay instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.

Çalınan İnstagram Hesabımı Geri Alamıyorum?

Instagram, kendi anılarınızı veya arkadaşlarınızın ve ailenizin anılarını canlandıran görüntüleri paylaşmakla ilgilidir. Her iki durumda da, hesabınızın çalınması nedeniyle buna erişiminizi kaybetmek son derece can sıkıcı olabilir.

Instagram Hesabı Hacklenirse Ne Olur?

Instagram hesabınıza artık erişmemeye gelince, devre dışı bırakmak ve saldırıya uğramak aynı şeydir. Instagram hesabınız saldırıya uğradıysa, bilgisayar korsanı size, hesabınızı ele geçirdiğim için üzgünüm ve şimdi kullanamazsınız diyen hoş bir not bırakmayacaktır.

Çalınan İnstagram Hesabını Kapatmak

Çalınan instagram hesabı nasıl kapatılır? instagram hesabınızın çalınmasıyla birlikte instagramın size sunmuş olduğu ” instagram hesabım donduruldu ” adlı kurtarma ve kapatma işlevini gören bir forum sunmuştur. Bu foruma hesabınızın çalındığını ve dolandırıcının arkadaşlarınızdan sizden habersiz para istemesini ve story ( hikayelerde ) şu kadar kazandım diyerek dolandırdığını beyan ederek instagram hesabınızı kısa sürede kapattırabilirsiniz. Foruma buradan ulaşabilirsiniz.

instagram hesap kurtarma

Çalınan Bir İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çalınan Bir İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır? Facebook’tan bir e-posta alacaksınız. Size sağladıkları kodun, Instagram kullanıcı adınızın ve adınızın el yazısıyla yazılmış metnini içeren bir kağıt parçasını tutarken bir fotoğrafınızı çekmenizi isteyecektir.

İnstagram ekibinin sizlere sunduğu resimle instagram hesabınızı doğrulama  (kurtarma ) yöntemidir. Instagram’ınızda kendi fotoğraflarınız yoksa sorun değil, sadece fotoğrafları tutan birini görmeleri gerekiyor. %100 etkili instagram hesap kurtarma tekniğidir.

İnstagram Hesabım Hacklendi ( Çalındı ) Nasıl Geri Alabilirim

İnstagram Hesabım Hacklendi ( Çalındı ) Nasıl Geri Alabilirim? Maalesef hesabınıza yeniden erişim sağlamak her zaman kolay bir yol değildir. Bunun bazen haftalarca sürdüğünü gördük ve ayrıca insanların başarısız olduğunu da gördük. Instagram’ın bir destek e-postası var: support@instagram.com

Ancak bu kanaldan hızlı veya insani bir yanıt almanız pek olası değildir. Instagram’ın dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Her birimiz destek e-postasıyla yılda yalnızca bir kez iletişime geçsek bile bu, günde yaklaşık 273.972 destek talebi demektir! Instagram’da eski ve yeni çalınan hacklenen instagram hesabı nasıl geri alınır? konusunda bilgilerimiz zayıftır.

İnstagram Hesabınızın Çalınması Halinde Aşağıdakileri Uygulayın

  1. Instagram hesabınıza bağlı e-postayı kontrol edin – Instagram’dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-postanız varsa, bu değişikliği geri alabilirsiniz.
  2. E-posta adresinize bir giriş bağlantısı gönderilsin – giriş yapamıyorsanız, ‘Şifrenizi mi unuttunuz?’ seçeneğini tıklayarak e-posta adresinize veya telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermeyi deneyin. giriş ekranında.
  3. Instagram’dan bir güvenlik kodu isteyin – Hangi Instagram uygulamasını kullandığınıza bağlı olarak (iPhone veya Android), Oturum açmak için yardım alın / Daha fazla yardıma ihtiyacınız var’ı tıklamanız gerekir E-posta veya telefon numaranızı girdikten sonra, size gönderilen bir güvenlik kodu var ve oradan talimatları takip edin!
  4. Kimliğinizi doğrulama – Her şey başarısız olursa, Instagram (Facebook’taki Destek Ekibi aracılığıyla), size sağladıkları el yazısı koduyla bir kağıt parçası tutarken bir fotoğrafınızı göndererek kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir. Daha sonra, bu fotoğrafınızı, siz olduğunuzu doğrulamak için Instagram profilinizdeki fotoğraflarla karşılaştıracaklar. Ayrıca, ilk olarak hesaba kaydolmak için kullandığınız e-posta adresini veya telefon numarasını ve bunu yapacağınız cihazı da sorabilirler.

Hesap erişimini kaybettiyseniz, bazen hesaba erişimi kurtarmak zaman alabileceğinden sabırlı olmanız gerekir. 2020’de bu etkinliğin yaygınlaşmasıyla birlikte, bu sosyal medya devlerindeki destek ekipleri, destek taleplerine yanıt vermekle meşgul.

Ancak ister 100, ister 100.000 takipçiniz olsun, bunun rahatsız edici bir deneyim olabileceğini biliyoruz.

instagram Hesabını Korumak İçin Ne Yapmalıyız?

1. Instagram hesabınızda ŞİMDİ 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirin.

Bu, bilinmeyen bir cihazın hesaba giriş yapmaya çalıştığında, telefonunuzdaki ayrı bir uygulamada rastgele oluşturulan veya size kısa mesajla gönderilen 6 haneli bir kod girmeleri istendiği anlamına gelir. Bunu yapmanız için bazı talimatların olduğu faydalı bir blogumuz var:  İki faktörlü kimlik doğrulamayı kurun.

2. DM’ler veya e-postalar yoluyla asla bağlantılara tıklamayın.

Bu, uzun süredir var olan klasik bir kimlik avı yöntemidir. Tıpkı bankanızın hesap bilgilerinizi doğrulamak için sizinle asla e-posta yoluyla iletişime geçmeyeceği gibi, Instagram gibi sosyal medya devleri de sizinle doğrudan mesaj yoluyla iletişime geçmeyecektir. Instagram’ın size “ Merhaba sevgili Instagram kullanıcısı ” olarak hitap edilirse kesinlikle dolandırıcı hesabınızı çalmak için hırsız tekniğini uygulamaktadır. Bu tür tuzaklara kesinlikle inanmayınız.

3. Güçlü bir parola kullandığınızdan emin olun.

Bu bariz bir şey gibi görünüyor… ancak güçlü bir parolanız olsun ve bunu diğer hesaplarınız için sahip olduğunuz parolalardan farklı kılın.

İnstagram hesabınızı işin ehli ustasıyla geri kurtarmak istermisiniz?

İnstagram Geri Kurtarma Whatsapp Hattı
0541 379 39 68
                               İsmail Pektaş

 

 

Kategori