instagram hesabım çalındı

İnstagram hesabım çalındı sorununu çözmenin kolay bir yolu olmasa da hesabı çalınmış kişiler için çok önemli ipuçlarını paylaşıyoruz. İnstagram hesabını çalan herkes zor zamanlar geçiriyor. İnstagram’a giriş yapamıyorsanız, bu hesabınızın doğrudan saldırıya uğradığı anlamına gelmez.

Hesabınız İnstagram şartlarının ihlali veya taklit gibi başka nedenlerden dolayı kapatılmış olabilir. Bu nedenle, hesabınızın çalınıp çalınmadığını öğrenmek için bazı girişimlerde bulunulmalıdır.

Tüm yöntemler, ayrıca taktikleri ve ipuçlarını sizler ile paylaşmadan önce yapmanızı önermemiz gerektiğini düşündüğümüz bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmeli ve bu şekilde ilerlemenizi önermekteyiz.

İnstagram hesabınız çalındıysa, derhal bu durumu bildirmek için ilinizdeki veya ilçenizdeki savcılığa gidin. Bu, saldırganlara karşı yasal mücadeleye başlamanıza ve onları sorumlu tutmanıza izin verecektir.

* Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamak adına önce kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmayı deneyerek bunu teyit edebilirsiniz. Giriş yapmaya çalıştığınızda, karşılaşacağınız durum size sonucun ne olduğunu belli edecektir hesabınızın çalınması veya İnstagramdan silinmesi mümkün olan olasılıklardandır öncelik olarak durumumuzdan emin olmak gerekir.

* Ancak, hesabınıza sürekli giriş yapan ve durumu takip eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce kontrol ettiyseniz, her şey normaldir, o zaman hesabınızın İnstagramdan silinmesi ihtimali de vardır.

Fakat sizin kontrolünüz dışında hesap açık ve uygulama içinde mesaj veya paylaşımlar yapılıyor ise bu durumda, hesabınızın doğrudan çalındığı anlamını taşımaktadır. Hesabınız İnstagram’dan silinmiş olsaydı, farklı bir uyarı alırdınız.

* İnstagram hesabım çalındığını söylemeden önce son bir kontrol hesabı takip eden diğer yakınlarınız aracılığı ile hesap sizden sonra bir işlem görüyor mu aktif halde görünüyor ise bunu anlamak önem içermektedir.

Yapılan bir işlem bulunmakta mı yakınlarınız veya arkadaşlarınız DM alıyor mu bunlara dikkat etmelisiniz. Hesabı ele geçirmek isteyenler genellikle kullanıcı adlarını değiştirir, böylece saldırganların hesapları için kurdukları yeni kullanıcı reklamını bulmaya çalışırlar.

Bunların hepsi bir süreç bu süreç içerisinde her şey doğru analiz edilmeli ve gerçek veriler toplanmalı ve mevcut olduğumuz durum güzel analiz edilmelidir.

Google üzerinden 2022 instagram günlemeleri ne olmuş bu alanda müdahaleler nasıl işliyor bunları doğru kaynaklardan analiz edebilmek oldukça önem içermektedir. Sizlerde doğru kaynaklardan edindiğiniz bilgi ile hareket edebilirsiniz ancak sizlere bunu tavsiye etmeyiz.

Sizle tavsiyemiz Pektaş Medya olarak uzman ekibimiz ile sağlam güvenilir ve hızlı çözüm odaklı sonuçlar almak üzere bizlerle ilerlemeniz olacaktır. Tercihinizi bizden yana kullanmıyorsanız dahi uzman bir destek almanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir