İnstagram Hesabım Kapatıldı Sorunu

İnstagram hesabım kapatıldı sorunu birçok kullanıcının başına gelebilecek problemlerden birisidir. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya hitap eden bir platformu kullanıyoruz. Dolayısıyla, üyelerinin uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara dikkat etmezseniz, bu sorunlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Öncelik olarak İnstagram hesabım kapatıldı sorunu hangi nedenlerden dolayı oluştuğunu bilmemiz gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak instagram hesabının platform tarafından neden kapatıldı buna dikkat etmek gerekmektedir.

Elbette bunun farklı olarak birçok nedeni var ancak en çok sebep olan 2 temel neden bulunmaktadır. Bu iki temel nedenden birincisi topluluk kuralları ihlalidir. Bu nedenlerden bir diğeri ile şikayetler sonucu olmaktadır.

Kullanmakta olduğum birçok sosyal medya ağı gibi İnstagram’da da kullanıcıların dikkat etmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Böylece herkes kolayca yararlanabilir. Ancak, insanlar yeterince bu kurallara dikkat etmiyor ve gözlemlemiyorlar. Burada ne yazdığını bilmeyen birçok kişi var, ancak yıllardır kullanıyorlar.

İnstagram Hesabım Kapatıldı Sorunu

Bunun sonucunda ise bilinçsiz bir kullanıcı olarak istemesek de bazı İnstagram ihlal edilen kuralları bizlerde ihlal edilmiş oluyoruz. Sonucunda ise instagram hesabım kapatıldı ne yapabilirim gibi düşüncelere dalmak zorunda kalıyor.

  1. Ciddi düzeyde tehditler
  2. Kişinin kendine zarar verme durumu
  3. Yoğun bir biçimde şiddet içeren içerikler
  4. Çıplaklık veya benzeri çıplaklığı olan bir çocuk
  5. İstenmeyen posta
  6. Nefret söylemi

7.Bir kişiyi aşağılamak incitmek ve küçük düşürmek

  1. Düzenlenmiş ürünler
  2. Gruplanmak, suç ve terör düzenlemek

Bu farklı maddelerden oluşan tüm detayların incelenmesi gerekmektedir. Bir üye herhangi bir nedenle sizden şikayetçi olmuşsa, bunun sonuçlardan biri hesapların kapatılmasıdır. Ancak bu gibi durumların elbette bazı çözümleri olduğu da bilinmelidir. Uygun formu doldurursanız İnstagram yetkilileri durumu değerlendirecektir.

İnstagram bugün çok popüler. Ancak bu, hiçbir üyenin hesabını silmek istemediği anlamına gelmez. Bu nedenle platform bu işlemlere masaüstü seçeneği üzerinden izin vermektedir. Fakat birçok insan kızgın olduklarında hareket ettiğinden, geri dönüş yolunu da arıyorlar.

Google üzerinden yapacağınız araştırmalarda her zaman doğru sonuçları ve verileri alamayacağınızı bilmenizi istiyoruz. Bu nedenle araştırmalarda her zaman için kaynaklarınızı her zaman iki kez kontrol etmenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir