İçindekiler

Instagram reklam sorunu nasıl çözülür sorusu popüler sosyal medya platformunda reklam vermek isteyenlerin merak ettikleri onu olarak öne çıkıyor. Reklam vermek, geniş kesimlere ulaşmak ve etkileşimleri artırmak için günümüzde dijital pazarlama açısından çok önem taşıyan Instagram için bazı durumlarda kısıtlama yapılıyor ve bu durum da reklamların yayınlanmasını engelliyor.

Whatsapp İletişim: 0541 379 39 68

İşletme Hesabının Entegrasyonu

Instagram reklam sorunu nasıl çözülür sorusunun başında öncelikle Facebook bağlantısının Instagram ile tam olarak sağlanamaması geliyor. Facebook, 2012 yılından itibaren Instagram’ı bünyesinde taşıyor olsa da iki platformun arasında bağlantı ve etkileşim doğru olarak çalışamayabiliyor. Facebook, kendisinden Instagram’a entegrasyon yaparken, Instagram üzerinden ise Facebook sayfasına entegrasyon tam olarak yapılamıyor. Önceden Facebook sayfası bir Instagram hesabı ile bağlantılı hale getirilmişse bu durumda Instagram hesabına başka bir Facebook sayfası bağlamak da olanaklı olmuyor. Bu durumun temel nedeni Facebook açısından geri dönüşü bulunmayan tek taraflı entegrasyonu içeriyor.

Öncelikli olarak denenmesi gereken Instagram profilinde ayarlar kısmından kişisel hesaba dönüş seçeneğinin seçilmesidir. Sonrasında ise ayarlar kısmından işletme hesabına geçiş yapma bağlantısı seçilerek entegrasyon ve ayarların tekrar yapılandırılması gerekiyor.

Mobil Uygulama Bağlantısı

Instagram reklam sorunu nasıl çözülür sorusu için bir durum uygulamalar arasındaki entegrasyonun tam olarak sağlanamaması olarak görülebilir. Facebook mobil uygulaması üzerinden giriş yapılıyorsa Facebook hesabının ve Instagram hesabının birbiri ile ilişkili olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü Instagram reklam uyumu Facebook uygulaması ile doğrulama yapmaktadır. Hesaplar da birbirini tutmadığı durumlarda Instagram hata verecektir.

Yeni Facebook Marka Sayfası Oluşturmak

Instagram reklam sorunu nasıl çözülür sorunun bir diğer yanıtı da yeni Facebook marka sayfası oluşturmaktır. Yeni bir Facebook sayfası oluşturarak bu sayfaya entegrasyon yapabilirsiniz. Bunun için ise önceden kişisel hesaba geçiş yapın ve sonrasında işletme hesabını seçin. Bu işlem sonrasında Instagram tarafından doğrudan sayfa entegrasyon kısmına yönlendirme yapılacaktır. Burada da yeni bir Facebook sayfası oluştur seçeneğini seçerek Facebook marka sayfası oluşturmanız mümkün olacaktır.

Söz konusu yöntem ile Instagram hesabının tekrar Facebook sayfasına bağlanması ve reklam verme yöntemlerinin de aktif hale gelmesi aktif olacaktır. Fakat eski Facebook sayfası artık bu sayfaya bağlı olmayacaktır. Bu durumda kullanım yapabilir veya Facebook’un önermiş olduğu sayfa birleştirme yöntemlerini de tercih ederek eski takipçileri yeni sayfaya da aktarma yapabilirsiniz.

Facebook Kontrolünü Sağlamak

Instagram reklamları için özellikle Facebook yönetimi önem taşıyor. Facebook kontrolünün iyi sağlanması reklamların da sorunsuz gözükmesini sağlayacaktır. Öncelikle bu konuda bilinmesi gereken nokta Facebook hesaplardan belirtilenin dışında para çekmemektedir. Aynı şekilde herhangi bir aldatıcı durum da söz konusu olmamaktadır. Facebook, reklamlar açısından kullanıcıların güven duyabileceği bir markadır. Para çekim saatleri de ABD merkezli olduğu için Türkiye saati ile sabaha karşı veya gece yarılarına denk gelmektedir.

Facebook aynı zamanda uzun süredir Türkiye ile yapmakta olduğu vergilendirme anlaşmaları kapsamında aksi kanıtlanmadıkça yüzde 18 KDV ekleyerek çalışma yapmaktadır. Bu durum da faturalandırma yapmak için son derece önemlidir.

Facebook hesap yönetimi için en önemli nokta borç bulunurken kayıtlı kredi kartının iptal edilmemesi veya hesaba bloke koydurmamaktır. Böylesi bir durum yaşandığında zorlu süreçler yaşanabilir. Bu türden sorun yaşandığında yeni Facebook hesabı açarak yeni bir kredi kartı ile Instagram entegrasyonu yapılarak reklam sorunları giderilebilir.

Tüm bunların yanında Instagram reklam sorunu nasıl çözülür sorununu hesap bazında ele almak ve etkili sonuçlar sağlayarak reklamları aktif kılmak için bizimle iletişime geçerek çözüm bulabilirsiniz.

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir