İçindekiler

Instagram kapatılan reklam hesabını açma vermiş olduğunuz reklamları tekrar aktif hale getirmek için gerekebilir. Ancak en başta bilinmesi gereken hesap açma işlemlerinin sorunsuz tamamlanması için haklı gerekçe gerekiyor. Haklı gerekçelerin olması halinde ise reklam hesabı tekrar aktif hale getirilebiliyor.

Whatsapp İletişim: 0541 379 39 68

Instagram Reklam Hesabı Neden Kapatılır?

Instagram kapatılan reklam hesabını açma işlemleri için öncelikle reklam hesabının neden kapatılacağı üzerinde durmak gerekmektedir. Reklam hesabının kapatılması için farklı gerekçeler bulunur. Öncelikle telif hakkı ihlali olması halinde reklam hesabı anında kapatılacaktır. Bu kapsamda başkasına ait olan görsel, fotoğraf, yazı veya müzik olması halinde bu türden reklamlar yasaklanmaya maruz kalır.

Reklamlarda şiddet, düşmanlık veya ırkçılık gibi yönlendirmeler yapılıyorsa bu durum da yine hesabın kapatılmasına yol açacaktır. Aynı şekilde cinsel içerikler de reklamlarda yer almamaktadır. Bununla birlikte aldatıcı, yanıltıcı ve yanlış yönlendirici reklamların tekrarlanması da reklam hesabının kapatılması anlamına gelir.

Genel olarak Instagram reklam verme kurallarının da iyi bilinmesi gerekir. Hesabın, başka bir hesabı temel alarak taklit edilmesi, dolandırıcılık temelli eylemler, yasak olan ürünlerin tanıtımlarının gerçekleştirilmesi gibi etmenler hesabın kapatılması anlamına gelir. Birden fazla nedenden olabileceği gibi aynı zamanda tek nedene bağlı olarak da reklam hesabı kapatılabilmektedir. Bu yüzden geniş kapsamlı şekilde hesabınızı düşünmek daha yararlı olacaktır.

Instagram Reklam Hesabını Açmak İçin Yapılacaklar

Instagram kapatılan reklam hesabını açma için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bu yöntemler doğru şekilde denendiğinde hesabınızın tekrar aktif hale gelmesi de mümkün olabilecektir. Reklam hesabınız, reklamlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur ve gerekli olan satışları da yapabilmenizi sağlar. Eklemiş olduğunuz içeriklerin onay alabilmesi de yine ihmal edilmemesi gereken adımlar arasında bulunmaktadır. Reklam verme hesabı ile ilgili olarak yaşanan sorunlarda farklı yöntemleri deneyerek hesabı açmayı sağlayabilirsiniz.

Hesap Kalitesini Kontrol Etmek

Instagram kapatılan reklam hesabını açma için ilk yöntem hesabın kalitesinin kontrol edilmesidir. Güvenli şekilde hesabınızın kullanılması genel reklam kuralları içerisindedir. Bu kapsamda reklam ilkelerinin ve hizmet koşullarının çiğnenmesi durumunda hesabın kapatılması söz konusu olacaktır. Bu durumda da hesap kalitesinin kontrolünün sağlanması yararlı olacaktır. Hesabın genel özellikleriyle reklam ilkelerine uygunluğunu ön planda tutularak son zamanlarda yapılan şeylerin düşünülmesi gerekir. Oluşturulan kampanya, içerikte kullanılmış olan metin veya diğer faktörlere detaylı şekilde bakıldığında kalitenin dışına çıkılmış olabilir. Özellikle eklenmiş numara veya bağlantılar da kuralları ihlal edebilir.

Hesabın Denetlenmesi

Hesabın denetlenmesi kapsamında herhangi bir sorun yok gözüküyorsa bu durumda hesabın yeniden açılması ve reklam yasağının da ortadan kalkması sağlanabilecektir. Bu tarzdan sorunları gidermek için hesabın yine kalitesi oldukça önemlidir. Instagram hesabının kaliteli ve güvenli olması reklamların da yanıltıcı olmaması için denetlenmektedir. Bu denetimler sonucunda reklam hesabının kapatılması meydana gelmektedir.

Kapatılmış Reklam Hesabının Açılması

Instagram kapatılan reklam hesabını açma için şu adımların takip edilmesi yararlı olabilir. İlk olarak ise hesabın herhangi bir ceza alıp almadığının kontrol edilmesi gerekir. Reklam paneline girişte verilen uyarıyı da bu kapsamda değerlendirmek önemlidir. Aynı zamanda kayıtlı eposta adresine de bilgi gelecektir. Bu durumların yanında yapılacak olanlar şu şekildedir;

  • Sık yaşanan teknik sorunlar bazı durumlarda hesabın kapatılmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden öncelikle durumun neden kaynaklandığının tam olarak öğrenilmesi gerekir. Ayrıca bu durum reklamlardan değil seyrek de olsa Instagram’dan da kaynaklanıyor olabilir.
  • Eklenmiş olan son reklamları tekrar gözden geçirin; bu kapsamda durdurun veya geri çekin.
  • Hesaba başka bir bilgisayardan veya telefondan giriş yaparak durumu tekrar kontrol ediniz.
  • Uyarı alınmadıysa ancak reklam hesabına erişim sorunu yaşanıyorsa bu durumda yeni bir kampanya oluşturarak test edebilirsiniz.
  • En baştan tüm ayarların kontrol edilmesi gerekebilir.
  • Reklamın içeriği yüzünden rahatsız olanlar tarafından şikâyet sonucunda reklam kaldırılmış olabilir. Böyle bir durumda hesabı geri almak zor olabilir.
  • Başka bir Facebook hesabı kullanılıyorsa aynı kampanyayı o hesap üzerinden tekrar deneyebilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden ötürü reklam hesabı kapatılmış olabilir. Bu aşamaların değerlendirilmesi ve tespit edilmesi sonrasında reklam hesabı açılabilir. Instagram reklam hesabınızı açtırmak ve aktif şekilde kullanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede zaman sorununu ortadan kaldırarak etkili sonuçlar almanız da mümkün olabilir.

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir