İnstagram Facebook Sayfası Bağlama İşlemi Nasıl Yapılır?

İçindekiler

İnstagram Facebook Sayfası Bağlama İşlemi Nasıl Yapılır? İnstagram hesabının Facebook sayfası ile bağlanma süreci aslında pratik olarak tanımlanabilir ancak bu konuda bazı bilgilere sahip olunması önemlidir. Instagram facebook sayfası bağlama ile beraber Instagram Business hesabınızı doğrudan Facebook sayfasına bağladıktan sonra reklamlarınızı Instagram’da da paylaşabilirsiniz. Üstelik 3. taraf uygulamaları ile entegre özelliği bulunan bu işlem sonrasında IG Direct mesajlarını ve yorumları, gelen kutusundan kolayca yönetebilirsiniz

WHATSAPP İLETİŞİM: 0541 379 39 68

Her geçen gün kullanıcı kitlesi artan Instagram’ın yanı sıra Facebook kullanım oranları da yükselmektedir. Reklam vermek amacıyla da kullanılan bu platformların birbirine entegre edilmesiyle çok daha başarılı sonuçlar alınabiliyor. Özellikle de Instagram Business hesabının Facebook sayfasına bağlanmasıyla beraber reklamları her iki platformda da paylaşma şansına sahip olabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi ve hizmet almak için Whatsapp iletişim hattı üzerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Facebook Sayfasına Bağlanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram facebook sayfası bağlama; Herhangi bir Facebook sayfasına bağlanmak için genelde Instagram profesyonel hesaba geçiş yapılması talep edilebilir. Ancak bu işlem Facebook sayfasının Business Manager’dan yönetilmesi durumunda geçerlidir. Bu adımın ise daha önce tamamlanması gerekir.

Instagram hesabı oluşturmak amacıyla öncelikle cep telefonunuza uygulamayı indirmeli ve ‘yeni hesap’ adımlarını tek tek izlemelisiniz. Eğer kişisel bir hesabınız bulunuyorsa bu hesabın işletme hesabına çevrilmesi istenecektir. Ayrıca bağlanacak Facebook sayfasında da yönetici olmanız şarttır.

İnstagram Hesabını Facebook Hesabına Bağlamak 2022

Instagram’da kullandığınız bir hesabı Facebook sayfasına eklemek istiyorsanız;

  • İlk olarak Facebook sayfasını açmalısınız.
  • Daha sonra menüye gelerek ‘ayarlar’ sekmesine ulaşmalısınız.
  • Buradan Instagram’ı seçtikten sonra ‘hesabı bağla’ sayfasına tıklamanız yeterlidir.

Sıralamayı takip ettiğinizde ‘gelen kutusunda Instagram mesajlarına izin – erişim ver’ onayı bulunacak ve bu onayın açık olduğunu teyit edeceksiniz. Daha sonra ‘devam’ butonuna tıklayarak Instagram’da kullandığınız isim ve şifreyi girerek erişim sağlayabilirsiniz.

Unutulmaması gereken nokta, işletme hesabınızın olmaması halinde kişisel hesabın işletme hesabına dönüştürülmesi gerektiğidir.

İnstagram Hesabını Facebook Hesabından Ayırmak 2022

İnstagram Hesabını Facebook Hesabından Ayırmak 2022, İnstagram facebook sayfası bağlama işlemleri sırasında bazı kullanıcılar sorun yaşayabilir. Bu durumda hesabı kaldırmak için ‘bağlantıyı kes’ sekmesine tıklayarak işlem iptal edilebilir. Bu süreçte destek almak ve sorun yaşamadan Instagram hesabı ile Facebook sayfasını bağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekir.

İnstagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

instagram’da işletme hesabı nasıl açılır? Instagram facebook sayfası bağlama sürecinin en önemli adımı olan işletme hesabı oluşturmak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profile ulaşın.
  • Sağ üst köşede yer alan ‘3 çizgi’ simgesine tıklayın.
  • Buradan ayarlar sayfasına erişin.
  • Hesap sayfasına ulaşın.
  • Bu sayfada bulunan ‘profesyonel hesaba geçiş yap’a tıklayın.
  • Ardından ‘devam’ diyerek işletmeniz için bir kategori seçimi yapın.
  • Son aşamada onay için ‘tamam’a tıklayın.

Bu işlemlerden sonra ‘işletme’ sayfasına giderek daha sonra ‘ileri’ dedikten sonra iletişim bilgilerini kullanıp kullanmayacağınıza dair bir sayfa çıkacaktır. Tüm önerileri okuduktan sonra işletme hesabınızı bir Facebook sayfasına bağlamak için buradan paylaşılan adımları izlemeniz yeterlidir.

Instagram facebook sayfası bağlama süreci kolay gibi görünse de pek çok kullanıcı hatalı işlemler yaparak sayfaları birbirine bağlayamamaktadır. Bu konuda ayrıca @is.pektas Instagram adresine ulaşarak destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir