İçindekiler

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Sorunu ve Çözümü

Son zamanlarda Instagram reklam hesabı bulunamadı şeklinde sorun yaşayanlar birçok platformda karşılarına çıkan yöntemleri denemeye başlamıştır. Basit gibi görünse de bu hatanın çözümünde bazı özel uygulamalardan faydalanılabilir. Bu konuda destek almak için hemen aşağıda yer alan Whatsapp destek hattına ulaşmanız yeterli olacaktır.

WHATSAPP İLETİŞİM: 0541 379 39 68

Instagram reklamlarıyla ilgili aslında birden fazla aksiyon alınabilir. Örnek olarak hesabını Facebook sayfasına bağlamak isteyenler bazı uyarılarla karşılaşmaktadır. Bu uyarılar arasında işletme sınırına ulaşılma durumu çokça karşınıza çıkacaktır. Hatanın çözümü için farklı bir Facebook sayfası açarak yeniden deneme yaptığınızda ise aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak bu konuda hizmet almak için bizimle iletişim kurmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Instagram’da Reklam Hesabı Bulunamadı Çözümü

Bu konuda yapmanız gereken ilk şey, Facebook ile iyi ilişkiler kurmaktır. Yani hem reklam kurallarına dikkat etmek hem de maddi anlamda aksiyon almanız gerekir. Sizlere bu süreçteki önerimiz, atacağınız her adıma dikkat etmenizdir. Mutlaka mantıksal bir bakış açısıyla hareket ederken Facebook’un bu konudaki resmi açıklamalarını da takip etmenizde yarar var.

Öte yandan Business Manager’a reklam hesapları eklerken de birçok kurala dikkat etmeniz önemlidir. İşletme ayarlarınıza gelerek reklam hesapları sayfasını incelediğinizde açmış olduğunuz reklam hesaplarını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada sizin erişiminize açık olan reklam hesapları da paylaşılmaktadır. Söz konusu hesapların farklı bir kişi ya da işletmeye ait olması durumunda filtreleme yapabilirsiniz. Instagram reklam hesabı bulunamadı konusunda karşılaşacağınız sorunlar da genelde Business Manager’da yapılan hatalarla ilgili olabilir.

Instagram Reklam Hesabı Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da reklam hesabı eklerken ilgili hesabın kalıcı olarak Business Manager’a taşındığı unutulmamalıdır. Ayrıca reklam hesabının sahibi de Business Manager’da yönetici olmalıdır. Yönetici olmayan hesaplarda reklam görünmeyeceği için bu kurala da dikkat edilmelidir. Elbette reklam hesabı eklendikten sonra söz konusu işlemlerin geri alınamayacağı da unutulmamalıdır. Reklam hesabının tüm yönetimi haliyle Manager profilinizde tamamlanmalıdır. Bu süreçte farklı bir işletmeye ait olan reklam hesabında çalışmak istediğinizde söz konusu hesaba erişim talep edilmelidir.

Hangi Durumlarda Business Managaer’a Reklam Hesabı Eklenemez?

Bazı durumlarda Business Manager’a reklam hesabı eklenememektedir. Kişisel reklam hesaplarını buraya ekleyenler, Facebook hesabı üzerinden Business Manager’a sadece bir adet reklam hesabı ekleyebilir. Ayrıca eklemeyen çalışılan reklam hesabı farklı bir işletme tarafından kullanılıyorsa yeni bir reklam eklenemez.

Ön ödemeli reklam hesaplarında da Business Manager’a reklam hesabı eklenemez. Çünkü bu hesaplar sadece bazı konumlarda çalışabilir ve Manager’a eklenebilir. Son olarak işletmeniz için yeni bir reklam hesabı eklerken ‘hesap sayısı sınırına’ ulaşmanız durumunda olumsuz yanıt alırsınız. Yani Instagram reklam hesabı bulunamadı sorunuyla karşılaşırsınız.

Sıraladığımız bu süreçlere dikkat eden kullanıcılar yine de Instagram reklam hesabı bulunamadı sorunuyla karşılaşabilir. Tam da bu noktada @is.pektas adlı Instagram hesabımıza ulaşarak detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz. İşletmeler için çok önemli bir yere sahip olan reklam hesaplarının her zaman sorunsuz çalışması gerekir. Çünkü bu reklamlar daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlarken aynı zamanda satış rakamlarınızı da artıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir