İçindekiler

İnstagram Reklamı Neden Onaylanmaz? Instagram reklamları neden reddedilir? İnstagram da Reklam Yayınlanmıyor sorusu için farklı yanıtlar vermek mümkündür. Günümüzde Instagram sosyal medya kanalları arasında en sık tercih edilen platformlardan olduğundan burada yer almak markalar için büyük önem taşıyor. Markaların görünür hale gelmesi için de reklam vermek gerekiyor. Fakat reklamlar bazı durumlarda gereken şartları sağlamadığı için reddediliyor. Kural ihlali yapılan instagram reklamları genellikle instagram tarafından izin verilmemektedir. Kısa sürede red almanıza sebeb olacaktır.

Instagram Reklamları Neden Reddedilir?

Instagram Reklamları Neden Reddedilir? İnstagram hesapları genellikle kural ihlalinden kapanmaktadır.

İnstagram Tanıtım Reddedildi

İnstagram Tanıtım Reddedildi sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle reklam kurallarının yakından bilinmesi gerekiyor. Platformda reklam yayınlanması için reklam kurallarının kabul edilmesi gerekmektedir. Başka bir deyişle reklam kurallarına aykırı olan reklamlar yayınlanmamaktadır. İnstagram tanıtımlarım reddedildi ne yapmalıyım?

Sosyal medya uzmanlarımızdan ücretli destek almak isterseniz:

WHATSAPP HATTI: 0 (541) 379 39 68

Sorusuna öncelikle ihlal ve ilkelere uymamız gerekiyor. İnstagram reklamları resimler kaliteli ihlaline uygun olduğu sürece reddedilmeyecektir.Reddedilme sebeblerinden en büyük çoğunluğu ihlal ve düşük kalite resim olmasıdır.

Instagram, Facebook tarafından satın alındığı için Facebook reklam kuralları aynı şekilde Instagram için geçerlidir. Bu kapsamda kurallar görsele, metne veya her ikisine de uygulanmaktadır. Oluşturulmuş olan her reklam belirlenmiş olan ilkeler kapsamında değerlendirilmektedir.

Bazı durumlarda çok fazla yazı bulunan reklam onaylanmayabilir. Bazı istisnalar yaşanmasına karşılık genelde çok yazı içeren reklamlar yayınlanmaz. Bunun yanında sadece yazı ve görsel oranı olarak değil reklamın yapıldığı gönderinin konusu da önemli olmaktadır.

İnstagram Tanıtımlar Durduruldu

İnstagram Tanıtımlar Durduruldu sorusuna reklamın içeriği yanıt verebilir. Instagram tarafından her reklam kabul edilmez. Çünkü bazı içerikler ilkeleri ihlal eder ve onay almaz. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yetişkinlere dönük içerikler; Instagram’da cinsel içerikli veya çağrışımlar yapan reklamlar kesinlikle yayınlanmamaktadır. Reklam doğrudan cinsellik ile ilgili olmasa da örneğin çıplaklık ön plandaysa bu durumda yine cinsel içerik olarak kabul görür.
  • Nefret söylemleri; görsel veya metinde nefret söylemleri bulunuyorsa bu durumda reklam yayınlanmayacaktır. Nefret söylemi olarak ırkçı, ayrıcı veya cinsel kimlik üzerine yapılan yorumlar kabul edilmemektedir.
  • İlaç satışı; reklamlarda bir ilacın satışı söz konusuysa bu durumda reklam yayını gerçekleşmeyecektir. Reçeteli olan ilaçların reklamları için de bazı istisnalar bulunur. Önceden belirlenen ve Facebook’un izin verdiği ilaçlar dışında reklamlarda ilaçlar yer almamaktadır.
  • Sigara ve tütün ürünleri; sigara başta olmak üzere her türden tütün ürünlerinin tanıtımı ve reklamı yasaktır.
  • Alkol; her türden alkol tanıtımı veya reklamının yapılması yasaktır.
  • Kumar; online veya fiziki olarak oynan her türden bahis veya kumar oyunun reklamı platform tarafından reddedilecektir.
  • Diğer yasak konuları; arkadaşlık veya sohbet içeriğine yönelik reklamlar, silah veya silahlı ürünlerin satışı, şiddet araçları gibi reklamlar da yasaklıdır.

Bu içerik konularının yanında görsel seçiminde de kurallar bulunmaktadır:

  • Cinsellik içeren görseller; görsel çıplaklık veya cinsellik içeriyorsa hiçbir şekilde reklam görseli olarak kullanılmaz.
  • Şok eden ve şiddet içeren görseller; genel olarak rahatsızlık verecek, kişiyi intihar gibi düşüncelere sevk edebilecek, şiddeti ön planda tutan görseller yasaktır.
  • Aldatıcı görseller; marka veya ürün ile ilgili yanıltıcı görsellerin, telif içeren görsellerin kullanılması da yasaklıdır.

Bu konulara dikkat edilmemesi İnstagram Tanıtımlar Durduruldu sorusunun da yanıtını çoğu zaman vermektedir. Ancak bu durumların dışında da reklamların reddedilmesi söz konusu olabilmektedir. Her türden sorunun çözümünü sağlayabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnstagram Reklamlar Onaylanmıyor

İnstagram Reklamlar Onaylanmıyor?İnstagram Tanıtımlar Onaylanmıyor? sorusuna bugünlerde çok mesaj alıyoruz.Günümüzde sosyal medya geniş kesimlerin kullandığı ve adeta vazgeçilmez olan bir kavramdır. Bu yüzden ürün ve hizmetlerin satılmasına dönük olarak da sosyal medya kanallarını reklam verme amaçlı kullanmak gerekiyor.

Reklamlar sayesinde markanız öne çıkacak, ürün ve hizmetlerinizin satışında önemli artışlar yaşanacaktır. Özellikle yeni müşteriler ile etkileşime geçmek, hedef kitle analizini doğru şekilde sağlamak, marka değerini yükseltmek için Instagram’da yer almak önemlidir.

İnstagram Tanıtım Onaylanmıyor türünden sorunlarla ise özellikle ilk reklam verilirken karşılaşmak olasıdır. Bu türden sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için Instagram reklam kurallarını doğru bilmek ve uygulamak önem taşır. Bu kurallara uygunluk sağlandığında ve doğru bir bütçe planlaması yapıldığında reklamların yayınlanması için hiçbir sorun olmayacaktır.

Sadece kurallar kısmında değil Instagram reklamları neden reddedilir sorusu ödemeler konusunda da meydana gelebilmektedir. Instagram reklam ödemeleri kart üzerinden yapılmaktadır ve ödeme sayfasında KDV açık bir şekilde gösterilmemektedir. Yapılan tüm işlemlere yüzde 18 oranında KDV eklendiği için kart limitini bu durum aştığında reklamın yayınlanması da mümkün olmayacaktır. Bu yüzden ödeme noktasında da yeterli limitin sağlandığından emin olunmalıdır.

İnstagram Tanıtımlar Onaylanmıyor

İnstagram tanıtımlar onaylanmıyor kelimesi son zamanlarda çok aranan kelimeler arasındadır. Reklam ihlal ve ilkelerine uymanıza rağmen bu sorunu yaşıyorsanız kullandığınız resimlerin kalitesinin yüksek olduğuna önem göstermelisiniz. Düşük kalitede bir resimi instagram onaylamayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı Çözümü

İnstagram Reklam Sorunları

Instagram Tanıtım Veremiyorum

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir