instagram reklam veremiyorum

İçindekiler

İnstagram Reklam Veremiyorum kesin çözümü 2022, dijital reklamcılığın ciddi bir kitleye ulaştığı günümüz dünyasında en önemli pazarlama kanallarından biri haline geldi. Birçok işletme, pazarlama faaliyetlerinin çok ciddi bir bölümünü Instagram üzerinden yürütüyor. Bu noktada bazı kişiler, karşılaştıkları birtakım tanıtım problemleri karşısında çözüm yolları arıyor. İnstagram hesabımdan neden reklam veremyorum? Hatanın çözüm yollarına whatsapp hattımızdan ve aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

WHATSAPP DESTEK HATTIMIZ ;

 +90 541 379 39 68

Reklamcılık ve pazarlamanın iyice dijitalleşmesiyle, sosyal medya platformları da kendilerine gelir yaratmak adına bünyelerinde tanıtım hizmetleri sunuyor. Bu sosyal medya platformlarından belki de en önemlisi, pazarın güçlü ismi Instagram diyebiliriz. Instagram üzerinde her gün giyimden gıdaya, yüzlerce kategoride milyonlarca liralık reklam harcaması yapılıyor. Bu reklamlar, müşteri portföyünü geliştirmek ve satışlarını artırmak isteyen kişilerce sıklıkla tercih ediliyor. Fakat birçok işletme Instagram’da reklam verirken bazı sorunlarla karşılaşabiliyor ve bu sorunları aşamayarak satış ve dolayısıyla gelir kaybı yaşıyor.

İnstagram sayfanızın profil bölümünde ayarlar kısmından  ” Kişisel hesaba dön ” kısmına tıklayarak hesabınızı kişisele cevirin. Tekrar ayarlar kısmından ” İşletme hesabına geç ” linkine tıklayarak ayarlarınızı yapılandırın.

Pektaş Medya ise söz konusu Instagram ve pazarlama olduğunda işletmelerin yaşadığı tüm sorunlara temiz ve hızlı çözümler sunuyor. Bu bağlamda yazımızın devamında Instagram reklam sorunu olarak bilinen problemlere odaklanıyoruz.

UZMANLARIMIZDAN DESTEK ALMAK İÇİN

Whatsapp +90 541 379 39 68

Instagram Reklam Veremiyorum

Sosyal medya üzerinden reklam vermenin en güzel yanı, verilen reklamı kimlerin göreceğini işletme sahibinin seçmesidir. İlgi alanlarına göre hedef belirleyebilmek bir işletme için en önemli noktadır. Çünkü bu sayede ürünlerini “sadece o ürünlerle ilgilenen kişiler” görmektedir. Bu sayede ciddi bir satış artışı ve iyi bir gelir elde etmek mümkün oluyor. Ancak bir reklam yayıncısı olarak Instagram’ın da bazı kuralları bulunuyor. Bu kurallar genellikle illegal ürün ve hizmetleri veya satışı tehlikeli ürünleri kapsıyor. Bu tür ürünlerin reklamlarının kontrolünü Instagram ve Facebook şirketlerine ait olan robot bilgisayarlar yani botlar sağlamaktadır. İşte çoğunlukla Instagram reklam veremiyorum sorunu bu sebeplerle karşımıza çıkıyor. Bu hatadan kurtarmak için instagram şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bir işletme, ürün veya hizmetini öne çıkarmak için öncelikle Instagram üzerinden profesyonel hesaba geçmelidir. Bir diğer ismi işletme hesabı olan bu aşama sağlandığı takdirde artık Instagram üzerinden reklam verilebilir. Sonraki seviyede ise Instagram profiline girip hangi gönderinin reklamı yapılması isteniyorsa o gönderiye girip öne çıkar demek ve takip eden aşamaları tamamlamak yetecektir. Ancak reklam, Instagram robot bilgisayarlarına onaya gittiğinde, bazen botların yanlış karar vermeleri neticesinde herhangi bir kural ihlali olmasa bile Instagram tanıtım reddedildi hatasıyla karşılaşmak mümkün oluyor. Öncelikle kimler Instagram reklam veremiyorum hatası alabilir onu açıklayalım.

  • Instagram’a ilk kez reklam verenler
  • Instagram’a daha önce reklam vermiş kişiler
  • Instagram’da aynı hesapla daha önce yüksek meblağda başarılı reklam harcaması yapmış kişiler

Görüldüğü gibi yeni veya eski bir reklam veren de olsanız bu hatayla karşılaşabiliyorsunuz. Peki Instagram tanıtım yapamıyorum hatasının olası nedenleri nelerdir? Bu hatanın birçok nedeni olabilir ancak en yaygın rastlanan sebepleri sıralamak mümkün.

  • Instagram’daki servis yoğunluğu kaynaklı
  • Instagram botlarının yanlış hassasiyetleri
  • Reklam verilen kartla alakalı durumlar
  • Reklam veren hesapla ilgili bazı durumlar
  • Reklamı yapılan ürün veya hizmetle alakalı durumlar
  • Reklamda kullanılan görsellerle alakalı birtakım durumlar

Yukarıda sayılan hatalar kaynaklı Instagram tanıtım yapamıyorum hatası alabilirsiniz. Yukarıda sayılan nedenler kaynaklı Instagram tanıtım sorunu durumlarında Pektaş Medya whatsapp hattımıza yazarak profesyonel destek alabilirsiniz. Bu saydığımız nedenlerle kaynaklanan Instagram reklam hatalarında her bir madde için farklı çözüm yolları izliyoruz. Daha önce defalarca kez denenmiş ve başarılı sonuç alınmış bu yöntemlerle duran reklamlarınızı yeniden aktif ediyoruz.

Instagram Tanıtım Yapamıyorum Çözümü

İnstagram hesaplarında tanıtım yapamama sorunları artış göstermektedir.  Yaşanılan reklam hatalarının bir işletme için ne kadar ciddi sorunlara yol açtığını bildiğimiz için bu sorunları en hızlı şekilde çözmeye ve işletmenin yaşayacağı maddi kaybı azaltmaya çalışıyoruz. Instagram üzerinden reklam verirken yaşadığınız bütün sorunlar için Whatsapp destek hattımıza çekinmeden yazabilirsiniz. Karşılaştığınız problemleri yalnızca sizin yaşamadığınızı ve uzun süren çalışmalar neticesinde edindiğimiz bilgi birikimle bu sorunları çözebileceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Instagram üzerinden daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak ve onlara satış yapmak için önünüzdeki engelleri kaldırıyoruz. Hem Instagram’da yaşadığınız reklam sorunlarını çözüyoruz hem de daha iyi bir reklam sürecini için yapmanız gerekenleri sıralıyoruz. Bugüne kadar onlarca işletmeye Instagram reklamları konusunda hizmet vermiş bir ekip olarak, reklam konusundaki bütün problemlerinizi kalıcı bir şekilde çözmemiz için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Yaşadığınız sorunu ifade ettikten sonra hızlı bir biçimde destek alabilirsiniz.

Kategori