İnstagram hesabım çalındı

İnstagram hesabım çalındı kurtarmak için ne yapmalıyım? sorunu son zamanlarda iyice artmaya başladı. İnstagram uygulaması son zamanlarda en çok kullanılan ve popüler olan sosyal medya uygulamalarından birisidir.

İnstagram hesabı olan kullanıcıların giriş yaparken bazı problemlerle karşılaşması bu durumun olağan sonuçlarından birisidir.

Bazen hesabın farklı kullanıcıların eline geçmesi istenmeyen durumlar olabilir, fakat çalınan İnstagram hesabını nasıl geri alabilirim? Hesap kurtarma ile alakalı tüm ayrıntıları derledik.

Çalınan bir İnstagram hesabını kurtarmak için izlenmesi gerekli olan birkaç adım vardır. Bu adımlar sayesinde hesabınızı geri almak mümkündür. Ancak, her ihtimale karşı erişilebilecek bir şifre belirlememek de son derece önemlidir.

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

İnstagram hesabınızın saldırıya uğradığını belirlemek için önce geçerli şifrenizi ve kullanıcı adınızı kullanarak sayfaya giriş yapmanız gerekir. Ardından, “girdiğiniz kullanıcı adı hesaba ait değil” uyarısını alırsanız, hesabınızın çalındığını size bildirebiliriz.

Çalınan hesaplar için İnstagram desteği uzun zaman alabilir. Bunun sebebi İnstagram’ın bu durum için çok fazla destek sunmasıdır. Hesabınızı kısa bir süre içinde geri almak istiyorsanız, aşağıda listelenen adımları izleyerek durumu telafi etmeye çalışabilirsiniz.

Çalınan bir hesabı kurtarmak için birçok yöntem olmasa da, izleyeceğiniz adımlardan sonuç almanız mümkündür. İnstagram hesabınıza giriş yapabilmek için ekranda “Şifremi unuttum” yazısını göreceksiniz.

Bu ifadeye tıkladıktan sonra, telefon numaranızın ve e-posta adresinizin ve şifre sıfırlama bağlantısının gönderildiğinden emin olmanız gerekir. Gelen bir bağlantıyla, şifrenizi hemen değiştirmeli ve hesabınızı güvence altına almalısınız. Bu, hesabınızı geri yükleyecektir.

Diğer bir seçenek ise kullanıcı adı ve şifreyi değiştirmek için e-posta adresinize gönderilecek olan e-postadır. Hesabınızı çalan kişi giriş yapamamanız için şifrenizi değiştirecektir. Bu e-postadaki “Değişikliği yapan ben değilim” alanına tıklarsanız, çeşitli güvenlik adımlarını kullanarak hesabınızı kurtarabilirsiniz. İnstagram hesabım çalındı ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir