İçindekiler

Instagram sponsorlu reklam onaylanmadı sorusu platforma reklam verip reklamları yayınlanmayanlar için önem taşıyor. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında kendisine yer bulan Instagram’da verilen reklamların onaylanması için belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Sosyal Medya Uzmanlarımızdan Destek İçin Ulaşabilirsiniz.

Whatsapp İletişim: 0541 379 39 68

Instagram reklam onaylanmadı

Instagram sponsorlu reklam  onaylanmadı sorusu için öncelikle reklamların kullanımına bakmak gerekiyor. Sosyal medya ağları arasında en sık kullanılan platformlardan birisi olan Instagram özellikle geniş kesimlere ulaşmak için oldukça etkilidir. Bu kapsamda ürün satışı veya hizmet veren kişi ya da kuruluşlar Instagram’a reklam vererek isimlerini geniş kesimlere duyurabilir.

Instagram sponsorlu reklam onaylanmadı

Instagram sponsorlu reklam neden onaylanmadı Ancak reklam verirken belirli noktalara dikkat etmemek daha sonra reklamların yayınlanmamasına yol açtığından çeşitli mağduriyetleri de beraberinde getiriyor. Bu türden sorunları çözmek için reklam verme adımlarının dikkatle takip edilmesi gerekiyor.

Sponsorlu reklamlar günümüzde birçok anasayfada gezerken önümüze gelmektedir. Onaylamama sebepleri birçok ihlal ve ilkeye göre değişmektedir.

Instagram Reklamlarım Reddedildi

Instagram sponsorlu reklam  reddedildi sorusu ile karşı karşıya kalmamak için öncelikle sponsorlu gönderilerin yani reklamların ret almayacak şekilde yayınlanması gerekir. Yayınlanan reklamlar genel olarak 24 saat içinde onaylanmaktadır. 24 saat içinde onaylanmayan reklamların ise tekrar kontrol edilmesi gerekir.

Instagram reklamlar için Facebook ile entegre çalıştığından reklam verenler Facebook ilkelerini bilmemektedir. Bu yüzden Facebook reklam ilkelerine uymayan reklamlar yayınlanmaz ve geri çevrilmiş olur.

Verilen bazı reklamlar da doğru teklif, bütçe ve optimizasyon yapılmadığından süre açısından erken bitiyor. Bu durumun da önüne geçmek için reklam planlamasının doğru olarak yapılmasına dikkat etmek gerekir. Onaylanmamış reklamlardan dolayı ayrıca Facebook hesabının kapatılması veya kısıtlanması da söz konusu olmaktadır.

Ancak sponsorlu reklamların onaylanmaması için en büyük sebep reklam ilkelerinin ihlal edilmesidir. Facebook ve devamında Instagram reklamların belirli kriterlere uygun olmasını şart koşmaktadır. Bunlar; ırkçı, cinsel, ayrıştırıcı, genel kullanıma aykırı, yasal olmayan ifade ve görsel kullanımına yöneliktir. İhlal kuralları içerisinde yer alan maddelerden en az bir tanesi ihlal edildiğinde reklamın yayınlanması olanaklı değildir.

İnstagram reklam reddedildi onaylanmıyor

Bunun yanında bazı temel ihlal olmayan ancak gözden kaçırma sonucunda oluşan reddedilmeler de söz konusu olabilir. Reklam için seçilmiş görselde çok fazla yazı bulunuyorsa ve tek reklamda pek çok şeyden bahsediliyorsa bu estetik açıdan uygun bulunmayarak yayına alınmamaktadır. Görsele kıyasla yazının yüzde 20 ile 30 arasında tutulması daha iyi bir seçim olacaktır. Kimi reklam verenler tek reklam üzerinden ürün veya hizmetlerine dair detaylı açıklama yapmayı seçtikleri için bu durum reklamlarının yayınlanmasını önlemektedir.

Yaş kısıtlamalı ürünler de yine reklamların onaylanmaması için etmendir. Reklam metni veya görseli yetişkinler için sorun yaratmayabilir ancak çocuklar için sakıncalı olarak değerlendirilebilir. Bu durumda seçilecek ifadeleri ve görselleri de çocukları düşünerek ayarlamak gerekir. Instagram, çocukların da platformu kullanmasına olanak tanımaktadır ve çocuklara uygun olmayan reklamlar kesinlikle yer almamaktadır.

Küçük bir detay olmasına rağmen sık yapılan bir başka husus reklam gönderilerinde Facebook veya Instagram’a yer vermektir. Eğer bu platformların ismi veya görselleri sponsorlu gönderide geçerse doğrudan reddedilecektir. Bu durum verilen reklamın Facebook veya Instagram ile bir ilgisinin olmadığını göstermek içindir. Haliyle bu nokta aynı zamanda Facebook veya Instagram’a dönük çeşitli hizmetler verenler için de sorun yaratabilir.

Instagram sponsorlu reklam neden onaylanmadı sorusuna hesap bazında çözüm bulmak ve doğru adımların atılmasını sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru Instagram Sponsor Reklamları Oluşturmak

Instagram sponsorlu reklam onaylanmadı sorusuna muhatap olmamak için reklamların hazırlanırken belirli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu temel noktalar;

  • Dikkat çekici olan bir hizmet veya ürün satışı aktif olarak yapılıyor olmalıdır.
  • Yüksek kalitede ve ilgi çekici görsel kullanılmalıdır.
  • Instagram üzerinden reklam vermek için Facebook hesabı olmalıdır.
  • Sponsorlu gönderinin tıklanması ile yönlendirme yapılacak sayfa belirlenmelidir.
  • Hedef kitle reklamlardan verim almak için çok önemli olduğundan hedef kitlenin seçimine dikkat edilmelidir. Örneğin sadece kadınlara yönelik ürünler satan bir markanın gönderisi erkek kullanıcılar için gösterilmemelidir. Başka bir örnek olarak emeklilere kolaylık tanıyan bir bankanın reklamı emekli olmayan yaşta olanlara çıkmamalıdır.

Bu noktaları da göz önünde tutarak geri çevrilme yaşanmayacak şekilde platformda sponsorlu gönderi – reklam yayınlayabilirsiniz. Doğru şekilde adımlar takip edildiğinde marka tanıtımı için önemli dönüşler sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı Çözümü

Instagram Reklamları Neden Reddedilir?

Instagram Tanıtım Veremiyorum

Kategori
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir